Comments

Kenge Labe. Dukati – ” Laberi kendo per djemte !” — 23 Comments

 1. bravo ore djem qe ju pelqen kenga labe. hajdeni te kendojme ne Athine ku mblidhemi gjithnje……., birrat i qeras une!

 2. O cuna po lerini muhabetet e politikes se nuk ja vlen. Ketu behet fjale per kengen labe dhe jo per partite politike. Ne shqiptaret nuk e humbasim asnjehere rastin per tu kapur ne diskutime politike edhe atehere kur duhet te rrijme urte e te shijojme lezetin e kenges sone labe. Ne vend qe te ziheni per politike fusni ndonje kenge te re labe se na e do shpirti. Hajt te fala te gjitheve!!

 3. Nuk u rregjistrua ndonje spiun ne me ballin, mos fol gjepura. Ndaje shapin nga sheqeri. S’ka se ti te behet antar i ballit dikush qe i ka vrare dhe prere ballistat per 50 vjet. Dihen njera mire ne Shqiperi, se kush ishte komunist e kush jo. Kush bashkepunonte e kush jo.

 4. guret e rrapit cu nxin per 4 burra bandill
  per pilon e avnin per skedo kullur zengjin
  per murat bejo sojllin
  per gjuhen shqipi u lidhn
  ne berat bene burgjin

 5. labmali pershendetje per kenget e bukura labe qe ke postuar.

  labmali e di ate historine me kusar.
  o baba i tha djali kam zene nje kusar,bjere lart i tha babai.
  e bie po sme leshon i tha djali.

  gjithe te mirat labmali.

 6. Ore po lereni mutin e politikes aderebardhe se ngelem gjith kohes ne vend,folni or per Laberine ketu se na duall shpirti per kenge.

 7. kur u rrezua sistemi kriminel komunist
  shume spiune qe i sherbyen atij sistemi cnjerezor u regjistruan ne partine e BALLIT,
  edhe filluan te shanin me shume se te persekutuarit, SI PUNA E SALI BERISHES.
  PO KE QENE I PRIVILEGJUAR NE ATE SISTEM ,do te thote qe ke mare pjese ne krimet qe beri ai sistem.

  TE LEVDOSH NEXHMIE HOXHEN DO TE THOTE SE JE KOMUNIST.

  SI KA BERE DIKUSH NE KETE FAQE.

  NE NA PUNOJ TE FUNDIT SISTEMI KOMUNIST,PO I QENDRUAM KUNDERSHTAR.
  EDHE JU KOMUNISTA QENDRONI KOMUNISTA.

 8. te lumte vidjo shum e bukure dhe kenga me e bukure. olabi i maqlite’po ke me veri se na nxore mallin e laberise;gezuare vitin e ri .nga llogoraja ju pershendese mi usa

 9. Ta besoj kete qe po kalon me token, sepse po e kalon dhe familja ime.Por mos vdisni pa i marre ato toka, sepse po nuk i moret ju, do i marre ndonje grek, serb, ose ndonje politikan i panginjur qe po ben pazar me tokat tuaja ne keto momente qe flasim.

 10. Eshte e vertete qe kane nje mprehtesi per t’u cuditur.Ta shkojne shakane pa e marre vesh ti fare :).Kur ta kesh kapur ti,ke mberritur ne Tirane :).
  Kane dhe nje krenari qe me imponon admirim,edhe te varfer kur qene,prape shume krenare e te paperkulur. Teoria ime personale eshte qe popullsia se ciles i referoheshin shkrimtaret e Greqise se lashte, me cilesite e krenarise, trimerise, mikpritjes,kenges(polifonia konkretisht), eshte popullsia labe.Mali Cikes=Olimpi i Zeusit.Laberia=qendra Epirote.

 11. Edhe une nip i Dukat e shume krenar per prejardhjen time. Nuk kam jetuar atje por kam njerez dhe vete i takoj kur mundem. Kam jashtezakonisht konsiderate per Dukatasit ne vecanti dhe jam duke u pregatitur te mbledh sa te mundem kenge te dukate e mundsisht kur te bej nje koleksion te konsiderueshem t’i botoj ne Shqiperi dhe Amerike. Do e vleresoja shume nese ju djemte ketu do me ndihmonit me tekste kenge.Mundesisht dhe datat e prejardhjes se kengeve, dua t’i krahasoj me suliotet (arvanitasit).

 12. bobo si gjemon kjo kenge mu si nje kembore e rende…….bravo ashtu te dua o kenga ime labe ,te gjemoje ashtu si gjemojne topat e ali pashait kunder turkut…..

 13. Ju nga Dukati i keni thene Hysni Kapos:Hysni Kapo Hysni Nuri tundu se ka zot hauri.Dicka te tille e kam degjuar kur punoja ne Dukat dhe kam shume mall per kenget tuaja.E cmoj shume zgjuarsine dhe mprehtesine qe kane Dukatasit.Nuk hua ha njeri shkopin. Bravo per kenget qe na keni vene ne You tube.Ate kohe e kujtoj me nostalgji .

 14. sadukat ty do te bejme kryplakun e youtube.meqense ne dukat eshte nje nga te fisit te dajorve te tradiconalit(A.Y)te jeni mire o burrat e Dukatit.

 15. o djema mir keni qen more?do ja marrim 1 labce shtruar ktu kok me kok apo jo si thoni po te gjemoj gryka ama

 16. me dukesh si nga ato niperit qe vrasin per dajorit.keshtu ka qene tradita nga anet tona bravo(tradicional)

 17. dhe gani amiti jane te varrosur me dy te tjeret qe une i permenda me lart ne detroit michigan.

 18. ti Agim je se jo shume i din ato qe ke shkruar.dhe sidomos ky brezi i ri nuke dine shume nga e kaluara e dukatit.

 19. veledini capos dhe shaqir kalit eshte ne detroit e di ti gropaepirit(….) te jesh mire.

 20. TRADICIONAL URIME, ne listen e burrave te dukatit eshte dhe GANI HAMITI ,kryetar gjykate ne kohen e zogut e GAZETAR NE RADIO BIBISI NE ANGLI
  keto jane fakte qe komunistat nuk i thon
  mirupafshim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *